הרפתקה בעיצוב

משרד לב 19

המעצבת המוכשרת מיכל סביון קושמרו הגיעה ללב תשעשרה בצפת כדי לעשות למרחב העבודה שלנו "מתיחת פנים" ולהתאימו ביתר דיוק לצרכים שלנו. ניצלנו רגע קצר של מנוחה כדי לשמוע ממנה על תהליך עיצוב המרחב מחדש.

איך ייראה חלל העבודה שלנו?  מכיוון שהחזון של לב תשעשרה הוא קהילה, נשים ו

מקצועיות, מרחב העבודה יעוצב כחלל משותף, שיאפשר קשר עין בין כל הנשים העובדות בו. יותר כיף לעבוד ביחד, ליצור אינטראקציות מהנות ונעימות במהלך היום. זה תומך ביצירת אווירה משפחתית וסביבת עבודה נעימה. השקיפות בין חללי העבודה האישיים תחזק את ערך השקיפות בעבודה, שהוא ערך חשוב מאוד ללב תשעשרה. בנוסף, מכיוון שהנהלת חשבונות היא עבודה מונוטונית, המחייבת שעות רבות של ישיבה מול מסכי המחשב, נעצב בחלל גם פינות ישיבה נעימות, להתאווררות ולשיחות חבריות ומקצועיות.

לפי מה את בוחרת את הצבעים והדימויים? בחירת הצבעים והדימויים תיעשה מתוך רצון שהם יהוו השראה לחשיבה מחוץ לקופסה. למרות מונוטוניות העבודה, יש חשיבות לעבודה יצירתית גם בתחום הנהלת החשבונות. עובדות שיש באפשרותן לבטא את היצירתיות שלהן הן עובדות שמחות יותר, מאושרות יותר. הצבעים יתרמו גם הם ליצירת חלל נעים ואווירה משפחתית.

ואיך ייראו שטחי האחסון? ממש לא ייראו כמו מחסן! בכל משרד יש צורך לאחסן תיקים וקלסרים רבים, מה שלפעמים יוצר גודש חזותי, לא נעים. סוג של בלגן כזה. בלב תשעשרה נעצב ספרייה אחת גדולה, שמחה וצבעונית, שבה תוכלו לאחסן את כל התיקיות והקלסרים.

ומה עם המטבח? אנחנו שומרות על כשרות ואנינות טעם…. המטבח יהיה חלל גדול ופתוח, שיהיה מרווח מאוד ונוח. יהיה בו שולחן מרכזי לארוחות משותפות ואזור נרחב שיהיה מיועד להכנת המזון. זה המקום שבו ננסה להשתמש בחומרים ממוחזרים. בדרך זו ננסה להעביר מסר לעובדות, ואולי גם נצליח לשנות הרגלים. נושא המִחזור מדובר מאוד בשנים האחרונות ומקבל ביטוי בתקופה האחרונה.

ואיך תיראה בחירת החומרים? באזורים הפתוחים, כגון מטבח ופינות ישיבה,נחפש חומרים טבעיים, ממוחזרים, או כאלה שעברו תהליכי ייצור ידידותיים או שבעברם שימשו כמוצר אחר.  בחללי העבודה יהיו אריחי שטיח ליצירת אקוסטיקה טובה וסביבת עבודה שקטה. והשולחנות יהיו מהסוג המכונה בנצ'ים, המיועדים לישיבה בקבוצות לפי צוותים.

וכמה יעלה השיפוץ הזה? מאחר שהתקציב מצומצם, כ-100,000 ₪ ל-200 מ"ר, ניצור סדר עדיפויות: 1) אקוסטיקה; 2) מרחב עבודה משותף-פרטי; 3) חומרים ליצירת שקיפות; 4) חלל משותף מזמין.

ואם לא הייתה לך הגבלת תקציב, מה עוד היית עושה? משקיעה בגופי תאורה, בריהוט מעוצב ועכשווי לחלל המרכזי, בבניית חדרי שירותים חדשים וביצירת גינה מטריפה. גינה שכיף להיות בה, לנוח, לשוחח. גינה עם פינות ישיבה, צמחים ירוקים ופרחים פורחים.  

ומה עם חדר מנהלים? לא נראה שיש צורך בחדר מנהלים, לפחות לא כאן. אני בעד אינטראקציה עם העובדות, ובמקרה של לב תשעשרה, זה מתחבר לכל הערכים של המקום ומייצר יחסים בגובה העיניים, מחויבות והדדיות.

מי יהיו בעלי המקצוע שתבחרי לעבוד איתם בשיפוץ? חשוב לי שהם יהיו מקומיים, כלומר תושבי צפת. כמובן שעליהם להיות עם תשוקה לעבודה ומחויבות לפרויקט.

וכמה זמן יימשך השיפוץ? מכיוון שבזמן השיפוץ המקום צריך לתפקד כרגיל, השיפוץ ייקח קצת זמן. התוכנית היא שאחרי חודש תוכלו כבר ל"גזור את הסרט" ולחזור לשגרת עבודה  במרחב עבודה צבעוני, נעים ומשמח! 

נגישות